CR:X Monotypowa klasa kite
CR:X Monotypowa klasa kite

Kitesurfing "przez chwilę" był już na Olimpiadzie, jednak osoby decyzyjne cofnęły swoją rekomendację.
Mimo to firma Neil Pryde (www.neilpryde.com), dostarczająca windsurfingowy sprzęt olimpijski nie daje za wygraną.
Zeszłego lata światło dzienne ujrzał CR:X - jej nowy pomysł na monotypowy sprzęt zaprojektowany z myślą o uczciwej rywalizacji w kite racingu, UCZCIWEJ  bo wszyscy mają identyczne możliwości, a wygrywa lepszy zawodnik, a nie ten kto ma więcej pieniędzy i stać go na lepszy sprzęt.W warunkach słabowiatrowych najlepszym wyborem jest szybko rozwijający się ostatnio Kite Foil, czyli pływanie na desce ze specjalnym skrzydłem hydrofoil, dzięki któremu przy odpowiedniej prędkości deska, razem z zawodnikiem zaczyna unosić się nad wodę.
Na trudniejsze warunki, silny wiatr, czy duże zafalowanie mozłiwe jest ustawienie TwinTip.
Zastosowana w klasie CR:X deska jest w 100% symetryczna i jak klasyczna deska Twin Tip stosowana przez wiekszość rajderów uprawiających kitesurfing.

Do wyboru są trzy rozmiary latawców: 7, 10 i 13m oraz jeden uniwersalny bar, z knagą i długą regulacją depowera.
Wszystkie elementy począwszy od pompki, przez footstrapy, bar, latawce, deskę, na pokrowcu skończywszy można zakupić oddzielnie.


( Produkty w sklepie polskiego dsytrybutora: www.24surf.pl/neil-pryde-kites-cr-x-crx-convertible-kite-class-monotypowa-klasa-kite )

Zwróćmy uwagę na uniwersalność sprzętu, moze być on używany na niemal na każdym poziomie zaawansowania, zarówno amatorsko jak i do startowania w zawodach!
Latawiec jest trzykomorową konstrukcją, bardzo stabilny, przewidywalny, łatwo wstaje z wody. Nie jest to zawodnicza maszyna, nie do ogarnięcia przez amatora kitesurfingu. Podobnie deska, która jest 100% symetrycznym Twin Tipem, dzięki czemu poza pływaniem z masztem foil, przy ustawieniu Twin Tip można na niej w zasadzie uczyć się pływać, oraz rozwijać swoje umiejętności, pływać freeride ze skokami lub nawet freestyle.

Reasumując: jest to bardzo uniwersalny sprzęt, na którym na przykład ojciec pływa na codzień i startuje w zawodach, syn pływa freeride, a żona dopiero stawia pierwszy krok na kajcie :)

Pierwsze zawody w Polsce odbędą się już niedługo, w długi weekend  ( Boże Ciało ) w Rewie

Oficjalna Polska strona na FB: www.facebook.com/CRXkiteclassPoland

Oficjalna strona klasy: www.crxclass.comFILM PREZENTUJĄCY CR:X

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl