Imagine Surf, czyli kto wymyślił pływanie na desce z wiosłem?
Imagine Surf, czyli kto wymyślił pływanie na desce z wiosłem?

Czy można polegać na sprzęcie, jeśli jego projektant nie ma zielonego pojęcia, jak posługiwać się tym, co wychodzi spod jego ręki? Oczywiście, że nie! To właśnie sprawia, że nie ma pewniejszych desek SUP niż te sygnowane logo Imagine Surf, bo ich pomysłodawca jest także twórcą całej dyscypliny sportowej, którą dzisiaj znamy jako paddle boarding, czyli pływanie na desce z wiosłem!

 

 

Być może niektórym z Was nie trzeba tego człowieka przedstawiać, ale dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą - to Dave Kalama wraz ze swoim przyjacielem Lairdem Hamiltonem zapoczątkowali modę na stand-up paddle w połowie lat 90. Sam Dave, z którym mieliśmy szczęście porozmawiać podczas jednej z konferencji służbowych, lubi opowiadać anegdotę o tym, jak to się zaczęło. W trakcie jednych z mistrzostw surfingu odpowiadali z Lairdem za show dla publiczności. Ponieważ fale były tego dnia wyjątkowo małe, zupełnie spontanicznie przyszło im do głowy, by chwycić za wiosła i dzięki temu móc pojeździć na falkach na swoich longboardach i pokazać publiczności cokolwiek. Zupełnie nie przewidzieli, że tym sposobem zapiszą się w kartach historii surfingu już na zawsze. 

 

 

 

Dave Kalama to już dzisiaj legenda. Ten 'waterman" z Hawajów, który ma na swoim koncie lata doświadczenia i profesjonalne tytuły w każdej z dyscyplin - surfingu, paddle boardingu, a także windsurfingu. Projektował swój własny sprzęt dla każdej ze wspomnianych dyscyplin, co dzisiaj owocuje ogromnym doświadczeniem, które można wykorzystać przy wymyślaniu produktów marki Imagine.

 

 

Imagine, czyli "wyobraź sobie"... Co się kryje pod tą nazwą firmy, która produkuje deski do stand-up paddle boardingu? Gdy firma Imagine Surf rozpoczynała swoją działalność w 2006 roku, jej pracownicy byli surferami i "paddlerami", którzy wyobrażali sobie życie pełne przygód i zabawy. Wyobrażali sobie spływy o zmroku i ogniska przy zachodzie słońca. Wyobrażali sobie epickie spływy rzekami z przyjaciółmi i szalone zabawy przy brzegu całą rodziną. Wyobrażali sobie ekscytujące eskapady na ryby. Wyobrażali sobie ucieczkę od rutyny w weekendy, a zarazem miniucieczki każdego dnia w tygodniu. Wyobrażali sobie, wyobrażali, aż to wszystko stało się rzeczywistością!

 

 

 

Imagine Surf to dzisiaj jedna z najfajniejszych, najbardziej autentycznych i ekscytujących marek na świecie, produkujących SUPy! Ich filozofia jest całkiem prosta: "Tworzymy deski, na których sami chcemy pływać. Pływanie z wiosłem to wszystko, co robimy. Nasze deski to nie tylko produkty, które sprzedajemy, by mieć za co żyć, ale także część nas samych. Wszyscy wiosłujemy i łączy nas wspólny cel, by uczynić pływanie na desce z wiosłem bardziej dostępnym i powszechnym. Dzięki filozofii, stosowanym technologiom i pod okiem Dave'a Kalamy, udaje nam się tworzyć linię uniwersalnych, dostępnych cenowo, trwałych desek, stworzonych do świetnych osiągów.

 

 

Więcej zdjęć, linków i informacji o deskach Imagine Surf znajdziecie tutaj: https://www.imaginesurf.com/

Deski Imagine Surf kupicie w naszym sklepie: https://24surf.pl/pl/searchquery/imagine/1/phot/5?url=imagine

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl