JOGA NA DESCE SUP - Jak to wygląda ?
Jak wygląda joga na desce SUP?

Joga na desce SUP (Stand-Up Paddleboard) to połączenie jogi i wiosłowania na desce. Ta forma aktywności zyskuje na popularności ze względu na jej korzyści prozdrowotne, połączone z niezwykłą możliwością wykonywania ćwiczeń na wodzie. Przyjrzyjmy się krótko temu, jak wygląda joga na desce SUP.

Wybór odpowiedniej deski do jogi

Wszystko zaczyna się od dobrania odpowiedniego sprzętu, dzięki któremu praktyka jogi na wodzie będzie możliwa do wykonania, a ponadto przyjemna. Deski SUP do jogi i/lub fitnessu są zazwyczaj nieco dłuższe, szersze i stabilniejsze niż tradycyjne deski do paddleboardingu. Powinny one także posiadać specjalną, antypoślizgową powłokę, aby utrzymać Cię na powierzchni podczas ćwiczeń.

Joga na desce SUP - ubranie i rozgrzewka

Ubierz się w wygodny strój kąpielowy lub inne ubranie, w którym można komfortowo uprawiać sporty wodne (np. boardshorty, lycra). Możesz także założyć piankę, aby chronić się przed słońcem i otarciami, choć taki strój będzie na pewno nieco bardziej ograniczał Twoje ruchy. Pamiętaj, żeby rozpocząć sesję jogi na desce SUP od krótkiej rozgrzewki, jeszcze na brzegu. W tym celu możesz wykonać kilka lekkich ćwiczeń rozciągających i oddechowych.

Gdzie najlepiej uprawiać jogę na desce SUP?

Wybór właściwego miejsca odgrywa kluczową rolę - do udanej praktyki jogi potrzeba ciszy i spokoju. Wybierz więc takie miejsce na wodzie, gdzie będzie spokojnie, z dala od tłumów turystów. Pamiętaj także o tym, by ta lokalizacja była bezpieczna - ważne, żeby nie było tam silnych prądów ani dużego ruchu łodzi. Spokój i bezpieczeństwo zagwarantują Ci możliwość skupienia się na ćwiczeniach.

Wiosłowanie i ćwiczenia jogi

Stań na desce w pozycji do wiosłowania i używaj wiosła do napędzania się po wodzie. To może być także częścią twojej sesji, gdy potrzebujesz zmienić lokalizację na desce. Gdy już dotrzesz do miejsca docelowego, gdzie mogłaby się odbyć praktyka jogi, możesz przejść do właściwych ćwiczeń. Mogą się one odbywać praktycznie w dowolnej pozycji - stojącej, siedzącej, leżącej, tak naprawdę w każdej innej, trudniejszej pozycji, o ile pozwoli ci na to utrzymanie równowagi i na desce. Joga na desce SUP jest bardziej wymagająca, jeśli chodzi o stabilność, dzięki czemu jeszcze lepiej wzmacniamy mięśnie.

O czym jeszcze warto pamiętać w trakcie praktyki jogi na SUPie?

Nie zapominaj o oddechu, który zawsze pomaga w skupieniu i w utrzymaniu równowagi. Pamiętaj także o swoim bezpieczeństwie na wodzie - jeśli jesteś jeszcze początkującym na SUPie, to wychodź na wodę w towarzystwie znajomego na drugiej desce SUP lub instruktora. 

 

 

A gdy zakończysz już swoją praktykę jogi na desce SUP, ciesz się chwilą! Medytuj, leż i relaksuj się na desce, upajając się ciszą i spokojem wody oraz pięknem otaczającej Cię przyrody.

O korzyściach płynących z praktykowania jogi na SUPie przeczytacie na stronie producenta naszych desek SUP do jogi (i nie tylko) TAHE Outdoors: https://tahesport.com/us_tahe_en/what-are-the-benefits-of-sup-yoga-tahe

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl