Cabrinha Kites - rewolucja w branży kitesurfingowej
Cabrinha Kites - rewolucja w branży kitesurfingowej

Jak to wszystko się zaczęło?

Założycielem, promotorem i główną twarzą firmy Cabrinha Kites, której nasz sklep ma dystrybucję na Polskę, jest Pete Cabrinha, "waterman" z Maui. Cabrinha Kites produkuje sprzęt do kitesurfingu dla tych, którzy szukają przygód na wodzie.

Pete Cabrinha zawsze kładł nacisk na rozwój, co było i wciąż pozostaje siłą napędową, która nieustannie popycha markę do innowacyjności technologicznej i kulturowej, a także do tego, by wsłuchiwać się w potrzeby klientów. Wytwarzanie produktów, które czerpią energię ze 100% odnawialnego źródła (wiatr), sprawia, że marka przemawia do osób, które troszczą się o losy planety, tak samo jak twórcy latawców Cabrinha.

 

 

Historia sukcesu

Swój sukces z ostatnich 17 lat marka Cabrinha zawdzięcza zespołowi oddanych pasjonatów, którzy szukali inspiracji wśród dotychczasowych produktów i osiągnięć branży sportów wodnych. Pete Cabrinha, jeden z pionierów kitesurfingu, osiągnął mistrzostwo także w surfingu i windsurfingu.

 

 

W 2000 roku Cabrinha połączyła siły z marką Neil Pryde i ogromnie skorzystała dzięki bogatej historii grupy Pryde w produkcji jachtów i żagli windsurfingowych w supernowoczesnych fabrykach. Produkcja szła w parze z równoległym, intensywnym testowaniem na Maui, gdzie sprzęt był sprawdzany w każdych warunkach wiatrowych i wodnych, co pozwalało zapewnić świetną jakość i trwałość produktów.

 

Pete Cabrinha...

 

... i legenda windsurfingu Neil Pryde

 

 

Przez te wszystkie lata nasza marka Cabrinha była pionierem na rynku, wprowadzającym nowe standardy bezpieczeństwa, wygody i osiągów na wodzie. Firma stworzyła światową sieć dystrybucji, skupioną na obsłudze i satysfakcji klienta. Sieć dystrybucji dotarła aż do Polski, do naszego sklepu 24surf.pl. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że możemy sprzedawać tak wysokiej klasy sprzęt, ku radości i satysfakcji naszych klientów!

 

 

 

Najważniejsze wydarzenia

2000 - Pete Cabrinha łączy siły z Neilem Prydem; Cabrinha Kites staje się spółką zależną w Pryde Group

2004 - wprowadzenie systemu bezpieczeństwa RECON, umożliwiającego prosty de-power oraz kontrolę sprzętu w sytuacji over-power

2004 - Pete Cabrinha ustanawia światowy rekord w jeździe na największej fali na surfingu (fala ma 21 m!), surfując na customowej desce marki Cabrinha

 

 

2005 - premiera latawca typu bow - Crossbowa, który zrewolucjonizował rynek kitesurfingu

 

2006 - premiera latawca Switchblade, który szybko zostaje jednym z najlepiej sprzedających się latawców na całym świecie

2008 - Jesse Richman zostaje Mistrzem Świata KPWT

2010 - Rob Douglas ustanawia rekord prędkości 103 km/h na latawcu Switchblade

 

2012 - Keahi De Aboitiz wygrywa Kitesurf world Tour (wygra także w 2013, 2014 i 2105 roku)

2013 - Moona Whyte wygrywa Kitesurf World Tour (wygra także w 2014 roku)

2017 - Nick Jacobsen skacze z Burj al-Arab, ustanawiając rekord świata w skoku

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl