JAKA POWINNA BYĆ DOBRA ŁÓDKA WĘDKARSKA I REKREACYJNA?
JAKA POWINNA BYĆ DOBRA ŁÓDKA WĘDKARSKA I REKREACYJNA?

Jeśli myślisz o zakupie łodzi i zastanawiasz się, jakie cechy powinna posiadać dobra łódka wędkarska i rekreacyjna, to z pomocą przychodzimy w tym krótkim poradniku. Są pewne podstawowe kryteria, które powinna spełniać łódź do wędkowania, a dzięki którym możemy szybko ocenić, czy mamy do czynienia z profesjonalnym sprzętem. Co zapewni Ci wygodę i bezpieczeństwo na wodzie?

 

 

Po pierwsze, stabilność. Łódka wędkarska i rekreacyjna powinna być jak najbardziej stabilna, co pozwala uniknąć wywrotek podczas wędkowania czy wykonywania innych czynności. Stabilność jest szczególnie istotna, gdy na pokładzie łodzi do wędkowania znajduje się więcej niż jedna osoba, a niektóre z łódek są dwu- lub trzyosobowe, a ponadto dlatego, że wędkowanie to sport, który wiąże się z koniecznością zabierania ze sobą dużej ilości ekwipunku.

 

Dwuosobowa łódka wędkarska Sportyak 213 marki Tahe

 

Kolejne istotne kryteria, dzięki którym można ocenić łódź do wędkowania, to jej rozmiar i pojemność. Pamiętaj o tym, że w łódce musisz pomieścić cały swój sprzęt. Dostosuj ją także do tego, czy wolisz ruszać w wyprawy solo, czy z towarzystwem innych dorosłych lub dzieci. Producenci zawsze wspominają o tym, dla ilu osób jest przeznaczona łódka. Zwróć uwagę, czym różni się dwuosobowa łódź do wędkowania Tahe Sportyak 213 (fotografia powyżej tego akapitu) od modelu Sportyak 245 powstałego z myślą o trzech użytkownikach (zdjęcie poniżej). 

 

 

Po trzecie, zwróć uwagę na rodzaj napędu: silnikowy, wiosłowy lub elektryczny. Decyzja powinna zależeć od Twoich preferencji, a także od tego, na jakich wodach zamierzasz korzystać z łódki. Czy będziesz na niej głównie wędkować, a może będzie służyła jako łódka pomocnicza, do przemieszczania się między jachtem a portem? Czy ma być także dużą zabawką dla dzieci? Łódka Sportyak marki Tahe, którą ma w ofercie nasz sklep z łódkami wędkarskimi w Warszawie, daje możliwość instalacji silnika spalinowego dzięki specjalnemu stelażowi.

 

 

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę? Oczywiście na dodatkowe wyposażenie, które powinno być wliczone w cenę. Upewnij się, czy łódź do wędkowania posiada odpowiednie miejsce na przechowywanie sprzętu, czy znajdują się na niej uchwyty na wędki lub schowki na przynęty. Bardzo istotną kwestią, która znacząco podnosi komfort użytkowania, jest to, czy łódka wędkarska i rekreacyjna posiada kółka

 

Zapraszamy do nas po więcej porad, stacjonarnie i online! Nasz sklep sportowy i sklep z łódkami wędkarskimi w Warszawie to miejsce, gdzie chętnie zawsze doradzimy i pomożemy dobrać sprzęt skrojony na Twoje potrzeby!

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl