MISTRZYNI ŚWIATA NA WINGU CABRINHA MANTIS
MISTRZYNI ŚWIATA NA WINGU CABRINHA MANTIS

Hiszpanka Elena Moreno została Mistrzynią Świata w wingfoilu na skrzydle Cabrinha Mantis, tym samym detronizując dotychczas niedoścignioną Moonę Whyte. To wszystko wydarzyło się na pierwszym wydarzeniu w ramach cyklu GWA Wingfoil World Tour w dyscyplinie wave, na kultowym spocie Ponta Preta na Sal (Cabo Verde). 

 

Elena Moreno na wingu Cabrinha Mantis

 

Przebieg wydarzeń w trakcie tej imprezy był momentami bardzo dramatyczny. Zawodnicy i zawodniczki przedzierali się przez sety wielkich fal i na początku, jeszcze pierwszego dnia, pozycja Moony Whyte wydawała się niezagrożona. Zarówno Moreno, jak i Whyte świetnie dawały radę w pół-finałach, ale to Moreno przejdzie do historii za sprawą jednego heatu. Solidnie rozbiła się na charakterystycznych dla Prety skałach, przez co uszkodziła winga, ale kontynuowała swój przejazd. Przebiła się z powrotem na rozwalonym skrzydle, złapała na nim falę i zaprezentowała świetny przejazd. Komentatorzy i uczestnicy wydarzenia przez długi czas mówili tylko o tym wyczynie.

 

 

- Warunki były niesamowite. Mnóstwo upadków, zderzenia z kamieniami i nerwy, które trzeba było utrzymać na wodzy. Na pewno nie zapomnę tego doświadczenia - relacjonowała Elena Moreno, między innymi w swoich mediach społecznościowych. Więcej o wydarzeniu możecie przeczytać na oficjalnej stronie GWA Wingfoil World Tour, gdzie dostępny jest także kalendarz imprez. Następny przystanek - francuski spot Leucate w kwietniu. Będziemy śledzić!

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl