NAJLEPSZE ZESTAWY DO WINGFOILA
NAJLEPSZE ZESTAWY DO WINGFOILA

Szukasz swojego pierwszego, a może kolejnego zestawu do wingfoilingu? W tym wpisie przedstawiamy krótko kilka proponowanych przez nas setów, dzięki którym będziesz się dobrze bawić na wodzie ze skrzydłem i deską do foila. Jak powinny wyglądać dobre zestawy do wingfoila?

 

 Pete Cabrinha, legendarny twórca marki Cabrinha, na skrzydle Cabrinha Mantis

 

Co wchodzi w skład zestawu do wingfoila?

 Na początku, w największym skrócie, opiszmy, z czego składa się zestaw, który umożliwi Ci zabawę w wingfoiling. Pierwszy niezbędny element to wing, czyli skrzydło. Coś pomiędzy kajtem a żaglem windsurfingowym. Trzymamy je za specjalny uchwyt i dzięki niemu korzystamy z siły wiatru. Skrzydła są sporo mniejsze od żagli i latawców, wystarczy, że mają 4, 5, 6 metrów powierzchni.

Drugi konieczny element to deska typu foilboard. Choć z wingiem można na początku pływać na przykład na desce SUP, to jednak z czasem warto przerzucić się na sprzęt dedykowany dla dyscypliny, jaką jest wingfoiling. Głównym wyróżnikiem takiej deski jest specjalny, wielki statecznik (foil), dzięki któremu deska może podnosić się nad powierzchnię wody. Deski i stateczniki można ze sobą dobierać na różne sposoby, w zestawach występują już one razem.

Co się przyda poza tym? Akcesoria, takie jak pompka do winga czy leash na nogę do deski.

 

Skrzydło Cabrinha Mantis 4m

 

Przykładowe zestawy do wingfoila

W naszym sklepie możecie kupić zestawy do wingfoila skomponowane przez nas lub sami dobrać sobie poszczególne elementy. Często tworzymy dla Was promocje na konkretne sety sprzętu. Jednym z naszych bestsellerów jest zestaw z wingiem Cabrinha Mantis, stworzony z myślą o osobach ważących do 70 kg. Cabrinha, marka znana z latawców do kitesurfingu, wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie także w produkcji wyśmienitych skrzydeł do wingfoilingu. W skład tego zestawu wchodzą: skrzydło Cabrinha Mantis 4m wraz z pompką, deska Cabrinha Code 5'0, foil Cabrinha X series 1300cm, leash Oxbow zwijany.

 

Zestaw Cabrinha ze skrzydłem Mantis 4m, deską Code 5'0 oraz foilem 1300 cm

 

W skład drugiego, proponowanego przez nas zestawu, wchodzą wing i deska marki SIC Maui. Jest to zestaw, który skompletowaliśmy z myślą o większych riderach. Marka SIC to przede wszystkim deski SUP premium, tworzone z myślą o profesjonalnych riderach, i głównie z tą dyscypliną jest kojarzona w świecie sportów wodnych. Nie wszyscy wiedzą, że tworzy także genialne skrzydła i deski do pływania na wingfoilu. Nasz zestaw numer dwa to zatem: SIC Raptor wing 6m, deska SIC Raptor Wing Air 5'8 , a do tego foil Cabrinha Fusion 1600 cm

 

Skrzydło SIC Raptor wing 6m

 

Deska SIC Raptor Wing Air 5'8 

foil Cabrinha Fusion 1600 cm

 

W naszym sklepie kupicie też skrzydła i deski do foila innych marek, na przykład słynnego dla tej dyscypliny sportu francuskiego brandu F-One czy skrzydła marki Duotone. Zapraszamy do kompletowania Waszych wymarzonych zestawów, chętnie w tym pomożemy!

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl