O'PEN SKIFF EUROCHALLENGE - PIERWSZY PRZYSTANEK ZA NAMI!
O'PEN SKIFF EUROCHALLENGE 2024 - PIERWSZY PRZYSTANEK ZA NAMI!

W dniach 5-7 kwietnia w Arco, nad włoskim jeziorem Garda, odbyła się pierwsza edycja imprezy Euro Challenge, czyli regat w klasie żeglarskiej O'pen Skiff. Impreza okazała się wielkim sukcesem - wzięło w niej udział 171 zawodników z 10 krajów, pogoda dopisała niemalże idealnie, a my, Polacy, w szczególności mamy powody do radości - nasi juniorzy świetnie się spisali na zawodach!

 

open skiff eurochallenge arco 2024

 

Euro Challenge to impreza, która powstała z myślą o tym, by młodzi zawodnicy mogli rywalizować ze swoimi rówieśnikami z innych stron świata, tym samym oswajając się z formułą regat podobną do Mistrzostw Świata. Euro Challenge to dla żeglarzy świetna okazja do nawiązania relacji, a także do nauki - progresu, który jest możliwy dzięki obserwowaniu innych młodych żeglarzy.

 

open skiff eurochallenge arco 2024

 

Polacy osiągnęli bardzo dobre wyniki właściwie w każdej kategorii wiekowej. Choć podium w kategorii U12 należało do gospodarzy Włochów, to tuż za nim, na czwartym miejscu, uplasował się Franciszek Sowa, a na piątym Aleksander Grygolowicz. W kategorii U15 Paulina Szczepa wywalczyła sobie 3. miejsce, zaś 5. i 6. zajęli odpowiednio Mikołaj Głowa i Filip Słomka Polonis.

 

open skiff eurochallenge arco 2024

 

Jednak najlepszy wynik należy do naszego zawodnika z najstarszej kategorii wiekowej U17 - Hubert Staroń zapewnił sobie stabilne, od początku niezagrożone, pierwsze miejsce na podium! W tym miejscu składamy wielkie gratulacje trenerce Józefie Ogrodnik, pod której okiem szkolą się wszyscy z wymienionych juniorów, w krakowskim Klubie Żeglarskim HORN.

 

open skiff eurochallenge arco 2024

 

Z niecierpliwością czekamy na kolejny przystanek imprezy Euro Challenge, tym razem na naszych akwenach, bo w Sopocie, w dniach 9-11 maja 2024. Ciekawe, czy na swoim terytorium Polacy uzyskają jeszcze lepsze wyniki.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl